Götüntülü Sohbet Siteleri, Mobil Kameralı Chat Sitesi, Sesli Sohbet Siteleri

Mobil Sohbet Girişi


 

 

 

* Mobil bağlan, binlerce insan ile sohbet et

 

 

 

 

Bir Erkek İlişki İçindeyken Neden Seks Yapmak İstemez | MobilGeveze.Com - Mobil Sohbet Kameralı Sohbet Sitesi


Bir Erkek İlişki İçindeyken Neden Seks Yapmak İstemez

Bir erkek ilişki içindeyken neden seks yapmak istemez. Bir erkek neden partneriyle seks yapmak istemez.

Erkekler ile ilgili genel olarak inandığımız kural cinselliğe hemen hemen her zaman hazır olabilmelidir. Peki erkekler sekse hayır dediklerinde bunun ardında yatabilecek sebepleri biliyor musunuz?

Psychology Today’den sizler için derlediğimiz bu sebepler, bir süre sürmüş ilişkilerde azalan cinsel isteği ele alıyor. Seks terapistlerine göre bunun onlarca hatta yüzlerce sebebi olabilir fakat burada sizler için en sık karşılaşılanları derledik.

Düşük testosteron seviyeleri bir erkeği seksten veya sekse ilk adım atmaktan alıkoyabilir.

Düşük testosteron seviyeleri bir erkeği seksten veya sekse ilk adım atmaktan alıkoyabilir.

Çoğu erkekte testosteron hormonu bol miktarda salgılanır. Bu da onların ‘seks isteme’ halinin devamlılığına sebep olur.

Eğer bir erkek düzenli bir ilişkinin içinde, bir süre sonra seks istememeye başladıysa o zaman bunun öncelikli sebeplerinden biri testosteron hormonundaki düşüklük olabilir. Bu durumda hem isteği azalır hem de ereksiyon konusunda zorluk yaşar.

Uzun süreli ilişkilerde ilgi ya da arzu azalabilir.

Uzun süreli ilişkilerde ilgi ya da arzu azalabilir.

Uzun bir süredir devam eden ilişkilerin içinde istek, arzu ve beğenme duygularını canlı tutmak oldukça karmaşık bir hal alabilir. Hem görsel olarak birini beğenme, hem cinsel arzuları ayakta tutma, hem de diğer birçok konuda birbiriyle anlaşma insanların zorlandığı alanlardır.

Fakat ilginin azalması bir noktada psikolojik bir savunma olabilir. Eğer bir erkek ilişki içinde fazla baskılanmış ve kontrol altında hissediyorsa, seksin getirdiği yakınlaşmadan kaçıyor olabilir. Çünkü bir noktada kendi alanını yaratmaya çalışıyordur.

Bir başka etken de narsizm olabilir. Partnerinde gördüğü kaçınılmaz ve gayet beklendik fiziksel değişiklikler kendine ‘ölümlü’ olduğunu hatırlatır ve bu hayal kırıklığı onu arzularından mahrum bırakabilir.

Cinsel performansı ile duyduğu endişeler bir erkeği gergin hale getirir.

Cinsel performansı ile duyduğu endişeler bir erkeği gergin hale getirir.

Erkekler genellikle kendi cinsel başarılarını, oldukça sert ve uzun süren bir ereksiyon ile ölçerler. Cinsel arzusu, isteği ne olursa olsun erken boşalmaktan ya da ereksiyonunu kaybetmekten korkuyorsa bu onu zaman zaman seksten soğutabilir.

Kadın da bunu kendine olan ilgisizlik ya da artık ona çekici gelmeme gibi algıladığı için aradaki dinamikler çok daha kötüye sürüklenebilir.

Gereğinden fazla kendine yetmeye çalışmak.

Gereğinden fazla kendine yetmeye çalışmak.

Seks konusunda birilerine bağlı kalma durumunu değiştirmek isteyen ya da sürekli seksi başlatan taraf olmaktan sıkılan erkekler bir kaçış yolu olarak mastürbasyona yönelebilir.

Porno izlemek ise eğlenceli, heyecan verici ve oldukça etkili bir yöntem olduğu için genellikle tercih edilir. Biriyle cinsel bir hesaplaşmaya girmek zorunda kalmaz, istenilip istenilmediğiniz konusunda endişelenmezsiniz. Erkek her ne kadar partneri sekse düşkün olsa da bazen cinsel yalnızlığın rahatlığını yaşamayı tercih eder.

En temel sebeplerden biri; sıkılmak!

En temel sebeplerden biri; sıkılmak!

Kadınlar zaman zaman daha yavaş bir cinsel yaklaşım yolu tercih ederken, erkekler arzuları yükseldiği zaman bu işin olmasını isterler. Vücutları testosteronla dolar, cinsel arzuyu yoğun şekilde hissederler ve bu noktada kadın partnerlerinin bu kadar yüksek tonlarda ve aniden hissetmemesi onları düşürebilir. Kadın hem cinsel hem duygusal arzu görmek isterken, erkek bu konuda çok daha dümdüz olabilir.

Erkekler bu noktada ‘Sen istiyorsan, ben de istiyorum’ gibi daha hayvansal, daha agresif daha düşünmeden olan yaklaşımlar bekleyebilir.

Son olarak erkek arkadaşınızın ya da eşinizin size karşı cinsel isteği düştüyse, sizi aldatıyor olabilir.

Son olarak erkek arkadaşınızın ya da eşinizin size karşı cinsel isteği düştüyse, sizi aldatıyor olabilir.

Eğer erkek partnerinizin cinsel arzularında açıklanması zor bir düşüş görüyorsanız, sizden başka bir ilişki yaşıyor olması olası.

Zaten bu tür aldatma ilişkilerinin başlangıcında, cinsel karmaşalar da olabilmektedir. Bu noktada başka bir kadınla yalnızca seks için, bir gecelik, internet üzerinden, telefonla mesajlaşma üzerinden ya da seks işçileri ile ilişkiler yaşanabilir. Her ne kadar bu tür bir aldatma ilişkisi, partnerlere zarar verse de, her iki tarafı da kendilerini değerlendirmeye itebilir.

Yukarıdaki durumlardan hangisinin sizin ilişkinizde olduğunu anlamak için en iyi yöntem konuşmaktır. Fakat bir yere varamadığınızı düşünüyorsanız bir uzmana danışabilirsiniz.

Yukarıdaki durumlardan hangisinin sizin ilişkinizde olduğunu anlamak için en iyi yöntem konuşmaktır. Fakat bir yere varamadığınızı düşünüyorsanız bir uzmana danışabilirsiniz.Bir cevap bırakın.