Götüntülü Sohbet Siteleri, Mobil Kameralı Chat Sitesi, Sesli Sohbet Siteleri

Mobil Sohbet Girişi


 

 

 

* Mobil bağlan, binlerce insan ile sohbet et

 

 

 

 

Mesajlaşarak Sohbet Etmek | MobilGeveze.Com - Mobil Sohbet Kameralı Sohbet Sitesi


Mesajlaşarak Sohbet Etmek

Sohbet amacı, sohbet gaye, canlı sohbet etmek nasıl yapılır, bende sohbet etmek istiyorum diyen çok arkadaşlar var. Özellikle yeni bir arkadaş kazanmaya çalışıyorsan veya gözün olası bir sevgilideyse mesajlaşarak eğlenceli ve ilginç bir sohbet etmek göz korkutucu olabilir. Çok iyi bir mesajlaşma konuşmacısı olmanın anahtarı bunu kafanda çok büyütmemek ve aklında ne varsa ondan bahsetmektir.

1

Basit bir konuyla başla. Burada tekerleği yeniden icat etmen gerekmez; arkadaşına en sevdiğin programın son bölümünü izleyip izlemediğini veya hafta sonu ne yaptığını sormak harika bir sohbet başlatma yoludur. Spor, televizyon veya yaklaşan seçimler gibi ikinizi de ilgilendiren bir şey seçersen harika bir başlangıç yapmış olursun.

 • İlk başta en güzel sohbet konusunu seçmek için kendine çok fazla baskı yapma. Başlangıç yaptığın konu işe yaramazsa her zaman bir konuyu değiştirme yolu bulabilirsin. Sorunsuz bir sohbet sürdürmek için telefonda veya yüz yüzeyken hissedeceğinden biraz daha az baskı altında olduğunu unutma.
 • Kişi oltaya gelmezse veya meşgul gibi görünürse biraz daha coşku yaratacağından emin olduğun başka bir konuya geç.

Hararetli Bir Sohbet Etmek

Bedava Sohbet Odaları, Sohbet Siteleri, Kameralı Sohbet, Mobil Chat, Sesli Görüntülü Sohbet Odası. Canlı Sohbet, Ücretsiz Chat, Sohbet Siteleri. ESohbetim.com Eğlenceli Sohbet Odası.
KAMERALI SOHBET, SESLİ CHAT, MOBİL SOHBET, GÖRÜNTÜLÜ CHAT SİTESİ
Türkiye Sohbet, Avrupa Chat, Yabancı Sohbet Siteleri, Hemen Sohbet Etmek İçin Sitemize Giriş Yaparak Hemen Sohbete Bağlanın. ESohbetim Sitelerinde Bedava Kaliteli Seviyeli Chat Arkadaşlık Ortamı Bulabilirsiniz.
ESOHBETİM SİTESİ SEVİYELİ KALİTELİ EĞLENCELİ ORTAMLAR
ESohbetim Mobil Chat, Kameralı Sohbet, Sesli Sohbet Odaları, … Esohbetim.com sohbet siteleri, sohbet, chat, sohbet odaları hizmeti veren nezih bir chat sitesidir.

1

Basit bir konuyla başla. Burada tekerleği yeniden icat etmen gerekmez; arkadaşına en sevdiğin programın son bölümünü izleyip izlemediğini veya hafta sonu ne yaptığını sormak harika bir sohbet başlatma yoludur. Spor, televizyon veya yaklaşan seçimler gibi ikinizi de ilgilendiren bir şey seçersen harika bir başlangıç yapmış olursun.

 • İlk başta en güzel sohbet konusunu seçmek için kendine çok fazla baskı yapma. Başlangıç yaptığın konu işe yaramazsa her zaman bir konuyu değiştirme yolu bulabilirsin. Sorunsuz bir sohbet sürdürmek için telefonda veya yüz yüzeyken hissedeceğinden biraz daha az baskı altında olduğunu unutma.
 • Kişi oltaya gelmezse veya meşgul gibi görünürse biraz daha coşku yaratacağından emin olduğun başka bir konuya geç.
2

Bir fikir iste. İnsanlar fikirlerinin sorulmasını severler[1] ve yüz yüze de olsa mesajlaşarak da olsa her zaman fikir vermekten mutluluk duyarlar. Eğer kişinin gerçekten ne düşündüğünü önemsediğini gösterirsen o zaman o da seninle konuşmaya devam etmekten mutluluk duyar. Kendi fikrini belirtmekten daha çok diğer kişinin söylediğini dinlemeye odaklan.

 • Sorularını açık uçlu tutmaya çalış. “Filmi beğendin mi?” diye sormak yerine “Film hakkında ne düşünüyorsun?” ya da “Konseri neden beğenmedin?” diye sor. Bu kişiye daha fazla malzeme verir.
 • 3

  Mesajların neşeli ve eğlenceli olsun. Sıkılıyor olsan bile bu diğer kişinin bunu bilmesine izin vermen gerektiği anlamına gelmez. Eğer sürekli canının sıkıldığından şikâyet edersen o zaman diğer kişi seni sıktığını düşünerek ilgisini kaybedip mesaj göndermeyi bırakabilir. Bunun yerine, hayatındaki olumlu şeylere odaklan ve konuştuğunuz konu hakkında biraz coşku göster.

  • Kelimeleri tekrarlamaktan kaçın. Her seferinde aynı, eski, tekdüze cevapları aldığın zaman ilginç bir sohbet etmek zordur: “Haha”, “Yaa”, “Vay be”, “Hmm” vs. Karşındaki kişiye konuşmasıyla ilgilendiğini göstermek için bunu biraz çeşitlendirmeye çalış. Bu, sohbeti her zaman aynı eski şeyi söylediğinden daha eğlenceli yapar.
  • Aşırıya kaçman gerekmese de coşku oluşturmak için bazı his simgeleri ve ünlem işaretleri kullanabilirsin.
  • Kötü bir gün geçiriyorsan ve fazla coşkulu olma havasında değilsen bunu arkadaşına söyle.
  • 4

   Mesajlarına kişilik ver. Diğer kişiye, o küçük telefon ekranındaki kelimelerin arkasında gerçek bir insanın bulunduğunu hatırlat. Mesajlaşma tarzına uyuyorsa mesajlarına gülen yüzler ve his simgeleri ekle veya “lol”, “haha” vb. mesaj gülmeleri kullan. Arkadaşının, tıpkı yüz yüze sohbet ederken başka hiç kimse aynı senin gibi olamayacağı gibi, senin özgün mesajlaşma biçimini görmesini sağla.

   • Arkadaşına duymak istediği şeyleri söyleme konusunu çok fazla kafana takma; gerçekte kim olduğunu göstermek bir tür vitrin oluşturmaktan çok daha önemlidir.
   • Normalde biraz şapşal ve uçarıysan bunu göster! Biraz saçmalamaktan korkma; seni kimse yargılamaz.

   SOHBET ETMEK İSTİYORUM GÖRÜNTÜLÜ

   5

   Ne yaptığından bahset. İlginç bir sohbeti devam ettirmenin başka bir yolu da neler yaptığından bahsetmektir. Sadece televizyon izliyor veya annene pasta yaparken yardım etmeye hazırlanıyor olsan bile ilginç bir sohbet başlatabilir mi diye görmek için bunu ortaya at. Bu, aynı zamanda arkadaşının ne yaptığından bahsetmesine de geçiş sağlayabilir. Bu, arkadaşına yakınlaşmanın ve onun hayatınla ilgilendiğin hissi vermenin bir yoludur.

   • Senin ne yaptığından çok arkadaşının ne yaptığıyla ilgilenmeye dikkat et. Arkadaşının ne yaptığını gerçek anlamda umursadığını arkadaşının anlamasını sağla.
   6

   Tek kelimelik mesajlar göndermekten kaçın. Bu, başparmakların için gerçek bir mesaj yazmaya zaman ayırmaktan çok daha kolay olabilir ancak tek kelime nadiren bir sohbet başlatır. İster tek kelimelik bir soru soruyor ol ister tek kelimelik bir cevap veriyor ol, bu çok uyarıcı bir sohbete yol açmaz. Ne kadar fazla kelime kullanıyorsan eğlenceli ve ilginç bir sohbet etme bakımından o kadar fazla malzemen olur.

   • Tek kelimelik bir mesaj gönderirsen daha uzun bir açıklama veya daha fazla bilgiyle arkasını getir. Sohbeti devam ettirebildiğin sürece kısa cümlelerle konuşabilirsin.
   • Konuyla ilgili gerçekten daha fazla söylenecek bir şey yoksa kendi daha açık uçlu sorunla veya yeni bir konu hakkında bir yorumla devam edebilirsin.
   • Kişi sana “evet” veya “hayır” sorusu sormuş olsa bile bu bunu orada bitirmen gerektiği anlamına gelmez; “Evet ve…” ya da “Hayır ama…” deyip fikrini veya gerekçeni ayrıntılı olarak açıkla. Bu, konuşmanın daha esnek ve dinamik olduğu hissini verir.
   • 7

    Rastgele, tuhaf mesajlar gönder. Birinin bundan sonra ne söyleyeceğini bilmemenin eğlenceli ve şen bir tarafı vardır. Onu tamamen beklenmedik bir cevapla veya nereden çıktığı belli olmayan bir soruyla şaşırt. Kendiliğindenlik anahtardır ve başka bir harika konuşma dizisi oluşturur.

    • Gerçek bir sohbette olduğu gibi söyleyeceğin her kelime üzerinde fazla düşünme yoksa herşey sürüncemede kalır. Bunun yerine, o gün sınıfta olmuş olan komik bir olaydan veya dün gece izlediğin tüm zamanların en ilginç belgeselinin konusundan aniden söz açmak istersen bunu yap.
    • İlham için etrafına bak. En basit, en çok kullanılan ev eşyası harika bir sohbet başlatabilir. Bu, kullanılmış bir peçeteden bir DVD’ye kadar her şey olabilir.
    • 8

     Mesajlarını okunaklı yaz. Ara sıra yapılan yazım hataları veya kısaltmalar sevimli ve kabul edilebilir olsa da birinin mesajlarını çözmeye çalışırken gözlerini zorlaması eğlenceli değildir. Özellikle daha önce çok sık mesajlaşmadığın biriyle konuşuyorsan yazılı sohbet dilini asgari seviyede tut; çok fazla konuşma dili kullanmadan önce insanlara mesaj yazma tarzına alışmaları için biraz zaman ver.[3]

     • Ayrıca hiçbir şey bir sohbeti mesajlaştığın kişinin açıklama istemesinden veya söylediğini tekrar etmek zorunda kalmandan daha fazla yavaşlatmaz.
     • 9

      Sıkıcı, basmakalıp, günlük konuşmalardan kaçın. Alışılmış boş laf başka çaren yoksa faydalıdır ancak nadiren hatırlanmaya değer sohbetler meydana getirir. “Hava ne güzel!” demek yerine daha özgün bir şey düşünmeye çalış. Bu, yeni bir arkadaş veya olası bir sevgili kazanmaya çalışıyorsan özellikle önemlidir; herkesin söylediğini söylememelisin.

      • “N’aber?”, “Uzun bir gündü.” veya “Bugün yoruldum.” gibi çok basit veya temel şeyler söylemekten kaçın. Eğer dikkat çekmek istiyorsan diğer kişiye biraz daha fazla malzeme vermelisin.


Bir cevap bırakın.