Götüntülü Sohbet Siteleri, Mobil Kameralı Chat Sitesi, Sesli Sohbet Siteleri

Mobil Sohbet Girişi


 

 

 

* Mobil bağlan, binlerce insan ile sohbet et

 

 

 

 

Serpme Kahvaltı Dönemi Bitiyor | MobilGeveze.Com - Mobil Sohbet Kameralı Sohbet Sitesi


Serpme Kahvaltı Dönemi Bitiyor

Mardin Artuklu Serpme Kahvaltı Salonu. Özellikle hafta sonları sabahları toplu şekilde keyifle yaptığımız ve çeşit çeşit yiyeceklerin olduğu ‘serpme kahvaltı’ kültürü tarihe karışıyor. Serpme kahvaltıdan dolayı yıllık 100 milyar liralık israf yaşandığını ve yaklaşık 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiğini vurgulayan Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl, yeni bir döneme geçeceklerini duyurdu.

”SERPME KAHVALTI YERİNE SEÇME KAHVALTI”

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Genel Başkanı Bingöl, serpme kahvaltı nedeniyle ürünlerin yarısının çöpe gittiğini ve bu durumun önüne geçmek için ‘serpme’ kahvaltı yerine ‘seçmeli’ kahvaltı uygulamasına geçme kararı aldıklarını açıkladı.

Türkiye’de 300 bin restoran ve lokanta bulunduğunu kaydeden Bingöl, bunların 100 binin açık büfe kahvaltı verdiğini tahmin ettiklerini söyleyerek, “İsrafın 100 milyar liralık kısmının serpme kahvaltıdan kaynaklandığı biliniyor. Bu her açıdan çok sıkıntılı bir durum. Artık serpme kahvaltı yerine seçmeli kahvaltıya geçme kararı aldık” dedi.

”HEM MÜŞTERİ TASARRUF SAĞLAYACAK HEM ÇÖPE GİTMEYECEK”

Bingöl, seçme kahvaltı uygulamasında müşteriye sadece seçeceği ürünün getirileceği ve onun ücretinin ödeneceğini vurguladı. Bingöl, “Neyi yemek istiyorsanız onu istiyor, onu yiyorsunuz ve onun parasını ödüyorsunuz. Sofradaki hiçbir şey çöpe gitmiyor. Tüketiciye müthiş kazanç sağlıyor. Önceden çocuk için dahi kişi başı ücret alınırken, şimdi belki de sadece patates kızartması rakamı ödeniyor. Tüketiciye de yüzde 50 tasarruf sağlıyor” şeklinde konuştu. Tüm iller ve Mardin Bölgesi Kahvaltı Mekanları.Bir cevap bırakın.